1.000 m2 butik og udstillingslokale i Slagelse
Vi har netop afleveret et flot projekt på næsten 1.000 m² moderne butik og udstillingslokale til Sejs Dyner, som nu udlejer lokalerne til Vordingborg Køkkenet.
Nyt showroom klar til brug – 1.000 m² moderne byggeri afleveret i Slagelse
HPH Totalbyg A/S har netop afsluttet og afleveret endnu et flot erhvervsbyggeri – denne gang til Sejs Dyner, som står som bygherre på det næsten 1.000 m² store butiks- og udstillingsbyggeri i Slagelse. Lokalerne er nu udlejet til Vordingborg Køkkenet, der her får en markant ny base til deres butikskoncept.
Bygningen er opført som en moderne betonkonstruktion, hvor der er lagt vægt på fleksibilitet, funktionalitet og synlighed. Med en attraktiv placering i et af Slagelses mest eftertragtede butiksområder får Vordingborg Køkkenet optimale rammer for både kundeinspiration og professionel rådgivning.
Fakta om byggeriet:
- Ca. 1.000 m² showroom og butik
- Betonelementbyggeri med moderne udtryk
- Store glaspartier og høj loftshøjde for lys og luft
- Opført til udlejning med fremtidig fleksibilitet for øje
- Placering med stor synlighed og nem adgang fra hovedveje
Vi takker bygherre og samarbejdspartnere for et godt og konstruktivt samarbejde – og ønsker Vordingborg Køkkenet held og lykke med deres nye faciliteter i Slagelse!
Hos HPH Totalbyg A/S er vi med 30+ års erfaring og +2.000 succesfulde projekter i reference, dit sikre valg til et fremtidig projekt indenfor industri-, hal- eller erhvervsbyggeri.